Facebook

KADRA VI RM

Kadrę VI KKK Ręka Metody stanowią:


hm. Jolanta Kreczmańska HR, ZOKK – komendantka kursu

Harcersko: Wiceprzewodnicząca ZHP, odpowiedzialna od wielu lat za kształcenie kadry w ZHP – najpierw drużynowych w hufcu Warszawa-Mokotów, potem kadry instruktorskiej  w ramach działań Ruchu Całym Życiem i jako odpowiedzialna za pracę z kadrą i kształcenie w GK ZHP.
Komendantka pierwszego po 1989 roku kursu harcmistrzowskiego w ZHP organizowanego przez Ruch Całym Życiem oraz trzeciego kursu harcmistrzowskiego organizowanego przez GK ZHP (Cogito 2012/2013).
Szefowa zespołu, który stworzył  system pracy z kadrą w ZHP.
W roku  2014 komendantka pierwszego Kursu Kadry Kształcącej „Ręka Metody” organizowanego przez chorągwie: Opolską i Dolnośląską a w kolejnych edycjach tego kursu w roku 2015 współtworzonej przez chorągwie: Łódzką i Stołeczną i w 2016 roku przez chorągwie: Śląską i Ziemi Lubuskiej. Przewodnicząca Ruchu Programowo – Metodycznego “Ręka Metody”.
Prywatnie: Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa UW. Przedsiębiorca. Wraz z mężem od ponad 25 lat prowadzi kilkuoddziałową firmę, która jest liderem w swojej branży na rynku w Polsce.
Pasje: Fotografia, podróżowanie z plecakiem po najdzikszych zakątkach świata. Od niedawna entuzjastka eskapad rowerowych.

hm. Mateusz Cebula, SOKK

Harcersko: Komendant Hufca ZHP Dębica, Szef ZKK Chorągwi Podkarpackiej i Hufca Dębica, Zastępca Komendanta Chorągwi Podkarpackiej ZHP ds. pracy z kadrą orazk przewodniczący komisji Rady Naczelnej ZHP ds. zarządzania organizacją. W latach 2010-2014 był Przewodniczącym Rady Chorągwi Podkarpackiej ZHP. Komendant wielu obozów (w tym górskich, zagranicznych), kursów i biwaków; w 2011r. był zastępcą komendanta polskiego kontyngentu na Światowe Jamboree Skautowe w Szwecji. W przeszłości był drużynowym, komendantem szczepu, przewodniczącym komisji rewizyjnej hufca oraz instruktorem GK ZHP w obszarze wędrownictwa.
Prywatnie: Z wykształcenia inżynier kliniczny i informatyk, absolwent AGH w Krakowie. Pracuje jako inżynier oprogramowania w jednej z globalnych firm informatycznych. Radny Rady Miejskiej w Dębicy, członek Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Dębickiego; w latach 2012-2013 lider rejonu projektu „Szlachetna Paczka” w Dębicy. Absolwent XX Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego. Mąż Kasi, ojciec Huberta.
Pasje: Historia starożytna, muzyka filmowa i tematyka społeczno-polityczna


hm. Agnieszka Bernacka HR

Harcersko: Obecnie w Komendzie Chorągwi Podkarpackiej odpowiedzialna za program, komendant Zlotu Chorągwi Podkarpackiej ZHP Wola Michowa 2015 OBÓZ POD KOPUŁAMI, współtwórca i realizator programu Złazu Funkcyjnych Chorągwi Podkarpackiej ZHP Ruszelczyce 2016 POD BUKIEM. Przez wiele lat drużynowa, komendantka szczepu Kresy działającego w kręgu rekonstrukcji historycznej, otwartego na wiele pól służby, w szczególności dla cerkwi w Łopience. Dziś pracuje z drużyną harcerską, próbując wiązać jej plany i działania z miejscowymi wątkami historycznymi.
Prywatnie: Z wykształcenia i zawodu nauczyciel wychowania plastycznego.
Pasje: Etnomuzykologiczne i etnobotaniczne, czyli w praktyce: zbieracz pieśni, zielska i doświadczeń w prowadzeniu warsztatów z zakresu kultury tradycyjnej na wszystkich poziomach edukacyjnych.


hm. Daria Froń, BOKK

Harcersko: Absolwentka Kursu Harcmistrzowskiego „Cogito”, drużynowa, członek komendy hufca, Komisji Stopni Instruktorskich, komendantka Kursów Przewodnikowskich „InForest”. Wspiera działania programowe swojej chorągwi. Pozyskuje środki dla NGO.
Ekspert GK w ramach projektu „Aktywni Obywatele Świata”. Jej głównym zainteresowaniem jest przyroda, ekologia i ochrona środowiska.
Prywatnie: Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z wykształcenia nauczycielka języka polskiego, historii i wiedzy o kulturze. Ukończyła też krytykę literacką. Obecnie szykuje się do obrony pracy licencjackiej, poświęconej harcerstwu, na kierunku –administracja.
Pasje: Żeglarstwo, wyprawy rowerowe.

 

hm. Violeta Propola, BOKK

Harcersko: Absolwentka CSIZ Oleśnica, SHS Perkoz, CSIH Załęcze Wielkie, współorganizatorka kursów przewodnikowskich InForest, kierownik referatu harcerskiego chorągwi podkarpackiej ZHP. Prekursorka ruchu ZHP-1918 na ziemi jarosławskiej, była komendantka Hufca ZHP Jarosław. Obecnie komendantka Kręgu Starszyzny i Instruktorów  w Jarosławiu. Zajmująca się kształceniem w hufcu.
Prywatnie: Absolwentka WSiZ Rzeszów kierunek Europeistyka, AHE Łódz kierunek pedagogika. Zawodowo nauczyciel dzieci niepełnosprawnych. W wieku 10 lat została zastępową i od tego czasu zawsze kogoś wychowuje.
Pasje: Papierowa wiklina i inne rękodzieła

hm. Marian Antonik, BOKK

hm. Dominika Dąbrowska-Hojnor, BOKK

Harcersko: Zastępca Komendanta Hufca Kraków Nowa Huta ds. pracy z kadrą, członkini ZKK Kombinator, prowadziłam kursy drużynowych i przewdonikowskie, wcześniej członkini hufcowej KSI, środowisko macierzyste – szczep ZHP Unia im. Władysława Jagiełły, członkini puszczańskiego kręgu Czarnego Dębu -gromada Kruków – puszczańskie miano – Wytrwała Jodła

Zawodowo: Z wykształcenia Bibliotekoznawca, logopeda, neurologopeda,
obecnie pracuję Kierownik Biura w firmie farmaceutycznej oraz jako neurologopeda w Towarzystwie Walki z Kalectwem.

Rodzinnie: Mama dwóch córek – oczywiście harcerek i żona męża – oczywiście instruktora 🙂 Posiadaczka psa i kota

Pasje: Lubię się uczyć nowych rzeczy, poznawać nowe miejsca, lubię podróżować, jeździć na desce snowboardowej, żeglować, jestem wszędobylska 🙂 i uzależniona od harcerstwa

hm. Mariusz Ślęzak, SOKK

hm. Piotr Kalewski, SOKK

 

Osoby wspomagające prace komendy

phm. Mateusz Szmurło, BOKK

Harcersko: Absolwent 1 edycji KKK ,,Ręka Metody’’ w 2014 roku, drużynowy 9 EMDH ,,Impeesa’’ im. R. Baden-Powella (2008-2013), od 2013 drużynowy 5 EMDSH ,,Visele’’ im. E.T. Setona. W latach 2013-2017 namiestnik harcerski, były zastępca komendanta Szczepu ,,Bukowina” i Komendanta Hufca Elbląg ZHP ds. Pracy z kadrą i kształcenia, od 2013 r. Członek Hufcowego  ZKK ,,Nurt’’. W latach 2014-2017 organizator kursów przewodnikowskich ,,Nad Baudą”, a potem ,,Ręka Metody nad Baudą”.
Prywatnie: Specjalista ds. Obsługi klienta w firmie informatycznej, wciąż poszukujący idealnego kierunku studiów. Jego marzeniem zawodowym jest zostać instruktorem tańca.
Pasje: Historia (szczególnie II Wojna Punicka), taniec towarzyski (wieloletni zawodnik sportowy),geopolityka oraz gra na wszelkiego rodzaju instrumentach perkusyjnych.

 

Kontakt z nami: kkk2017@rekametody.pl