Facebook

KADRA V RM

Kadrę kursu w edycji 2017 stanowią:


hm. Agnieszka Rytel HR, SOKK – komendantka kursu


Członkini Ruchu Programowo-Metodycznego „Ręka Metody”, członkini Rady Naczelnej ZHP (komisja ds. wsparcia drużynowego), instruktorka Szkoły Instruktorskiej Chorągwi Łódzkiej „Osnowa”, członkini HZKK i namiestniczka harcerzy w Hufcu Łódź-Polesie.
W ZHP najbardziej pasjonuje mnie kształcenie i praca z kadrą, od lat pracuje z drużynowymi i instruktorami na poziomie podharcmistrzowskim, przeprowadziłam kilkanaście kursów w ZHP.
Moją pasją są góry i wspinaczka, te pasje przeniosłam na pole własnej firmy.
W Ręce Metody najbardziej lubię pośredniość oddziaływania.


hm. Magdalena Żurawska HO, BOKK


Członkini Ruchu Programowo-Metodycznego „Ręka Metody”, członkini Komendy Hufca odpowiedzialna za pracę z kadrą i przewodnicząca HKSI w Hufcu Jaktorów, szefowa MZKK „Krzemień”, członkini Rady Chorągwi Mazowieckiej, członkini ZKK Chorągwi Mazowieckiej „Quales”.
Jako instruktor uwielbiam inspirować innych i patrzeć jak rozwijają swoje możliwości. Jestem zafascynowana prostotą i skutecznością metody wdrażam ją w każdym harcerskim działaniu m.in. organizując warsztaty i kursy na poziomie hufca i chorągwi.
Mam to szczęście, że moja praca (nadal) jest moją pasją. Lubię odkrywać w niej nowe metody działania. Oprócz pracy: las, góry, książki i niekończące się rozmowy z przyjaciółmi.
W Ręce Metody najbardziej lubię siłę wzajemności oddziaływań i skuteczność pośredniości.


hm. Aleksandra Ziółek HR, SOKK


Członkini Ruchu Programowo-Metodycznego „Ręka Metody”, członkini ZKK Chorągwi Mazowieckiej, szefowa ZKK Hufca ZHP Płock.
W harcerstwie i poza nim moją pasją jest kształcenie.
„W górach jest wszystko co kocham” to dla mnie nie tylko tytuł projektu muzycznego poezji śpiewanej, która towarzyszy mi na co dzień, ale określenie magicznych miejsc, gdzie wracam co roku, odpoczywam i wsłuchuję się w siebie.
Lubię jeździć na rowerze, beletrystykę historyczną i biografie. Gotowanie, aranżowanie wnętrz i robótki ręczne, a także plakatowanie myślenia wizualnego to czynności, w których odnajduję wyciszenie i odpoczynek.
W Ręce Metody najbardziej lubię współzawodnictwo i współdziałanie.

 

hm. Anna Cichosz HR, SOKK

Szefowa ZKK Hufca Łódź-Polesie „Rada Puchaczy”, instruktorka Szkoły Instruktorskiej Chorągwi Łódzkiej „Osnowa”.
Kształcenie to mój podstawowy obszar działalności w ZHP, od wielu lat prowadzę i współorganizuję różnorodne formy kształcenia dla drużynowych i instruktorów działających na różnych funkcjach.
Prywatnie zajmuję się językoznawstwem (a dokładniej historią języka angielskiego), fascynują mnie języki obce, uwielbiam podróże.
W Ręce Metody najbardziej lubię stopniowanie trudności.


hm. Katarzyna Kurowska HR, SOKK


Członkini Ruchu Programowo-Metodycznego „Ręka Metody”, członkini Rady Chorągwi Łódzkiej, instruktorka Szkoły Instruktorskiej Chorągwi Łódzkiej „Osnowa”, namiestniczka starszoharcerska i szefowa HKSW, członkini HZKK i HKSI w Hufcu Łódź-Polesie.
Jestem opiekunką licznych prób wędrowniczych i instruktorskich. Od wielu lat jestem zaangażowana w pracę z kadrą i kształcenie, współorganizuje i organizuje wielu kursów i warsztatów, jestem laureatka plebiscytu „Niezwyczajni 2015” w kategorii „Kształcenie drużynowych”.
Z wykształcenia i pasji antropolog kultury, zawodowo koordynuje projekty kulturalne, filosemitka, entuzjastka jogi, biegania i czytania.
W Ręce Metody najbardziej lubię wzajemność oddziaływania.

 

hm. Justyna Świstek HR, SOKK

Drużynowa 91 ŁDSh „Ignis” im. F. Marciniaka, komendantka SH „Żywioły” im. gen. M. Zaruskiego, z-ca szefa HZKK „Rada Puchaczy”, członkini HKSI i HKSW w Hufcu Łódź-Polesie.
W harcerstwie najlepiej czuję się w szczepie – blisko gromad i drużyn, pracując z kadrą i wypuszczając ją powoli coraz dalej w świat. To tutaj odkryłam dla siebie pracę z kadrą i kształcenie, którym oddaję się od kilku lat. Brałam udział w organizacji różnych form kształceniowych na poziomie hufca i chorągwi. Wciąż lubię się rozwijać, więc szukam miejsc, w których mogę się czegoś nauczyć.
Prywatnie realizuję się w pracy, która stanowi moją pasję. Energię czerpię z mądrych rozmów i domowego zacisza. Jeśli potrzebuję się uspokoić – piekę ciasta lub ćwiczę jogę.
W Ręce Metody najbardziej lubię wzajemność oddziaływań i dobrowolność.


hm. Dariusz „Mors” Zajączkowski HR, SOKK


Członek-założyciel Ruchu Programowo-Metodycznego „Ręka Metody”, członek Rady Naczelnej ZHP (komisja ds. pracy z kadrą), członek KSI przy GK ZHP, przewodniczący KSI Chorągwi Ziemi Lubuskiej. Pochodzi z Hufca Jelenia Góra.
Jestem miłośnikiem harcerskiej tradycji. Organizatorem wielu szkoleń dla młodzieży starszej i harcerskich imprez na orientację oraz warsztatów z puszczaństwa i przyrodoznawstwa.
Zakochany od 30 lat w Bieszczadach, rzadkie wolne chwile spędzam na rowerze i rolkach oraz na ćwiczeniach razem z grupą „Strzelca”. Kocham czytać książki. Zbieram harcerskie starocie.
W Ręce Metody najbardziej lubię ruch i naturę.

 

hm. Kamil Makos

Członek KSI Chorągwi Mazowieckiej, wcześniej członek KSI Hufca ZHP „Mazowsze” w Mińsku Mazowiecki. Od lat pracuję w hufcu na poziomie instruktorskim, kształtując postawy młodych drużynowych. Moje dwie największe pasje to puszczaństwo i medycyna stanów nagłych. Równie mocno „kręci mnie” krzyk jastrzębia na bezchmurnym niebie jak i urwana noga w środku nocy.

W Ręce Metody najbardziej cenię ruch i wzajemność oddziaływań.

 

Kontakt z nami: kkk2017@rekametody.pl